Praca dla opiekunek w Niemczech

Opinie osób starszych i ich rodzin

Engel aus Polen to firma godna polecenia z kilku powodów. Po pierwsze: ekspresowe działanie. Po wysłaniu zapytania, dostałam wyczerpującą wiadomość, a miesiąc później gościłam już w swoim domu Panią Anetę. Po drugie: szczegółowy wywiad skutkujący idealnym dopasowaniem Opiekunki do moich potrzeb. Po trzecie – całodobowa pomoc firmy. Póki co wsparcie, którego potrzebowałam ograniczało się jedynie do pomocy w codziennych obowiązkach, jednakże już wiem, że z pewnością ponownie skorzystam z usług firmy, gdy zdrowie oraz wiek zaczną ograniczać moją samodzielność.
Magda
Dzięki firmie Engel aus Polen zrozumiałem, że proszenie o pomoc nie jest powodem do wstydu. Dzięki Pani Monice ponownie stanąłem na nogi po śmierci żony. Zawsze uśmiechnięta i pełna życia, motywowała mnie do wyjścia z domu i przysłowiowego „ruszenia dalej”. Otrzymałem pomoc w codziennych obowiązkach, jak dbanie o dom, przygotowywanie posiłków, dbanie o stan mojego zdrowia poprzez kontrolę przyjmowanych leków. Ponadto zyskałem kompana do codziennych spacerów.
Jadwiga
Firmę Engel aus Polen poleciła mi córka. Razem uzgodniłyśmy, że przyda mi się pomoc w domu oraz towarzyszka do codziennych rozmów i spacerów. Pani Ola dbała również o moją dietę i pilnowała, abym pamiętała przyjmować leki. Te kilka godzin dziennie w towarzystwie Pani Oli sprawiły, że na nowo zaczęłam odczuwać radość z codziennych rzeczy.
Iwona
Po śmierci mamy, tata zaczął podupadać na zdrowiu. Z racji dzielących nad kilometrów, nie zawsze mogłem być przy Nim. Postanowiłem, że przyda Mu się pomoc w domu oraz osoba, z którą będzie mógł porozmawiać, pośmiać się lub nawet wyjść na spacer. Dzięki firmie Engel aus Polen w Jego życiu pojawiła się Pani Dorota. To była z pewnością jedna z lepszych decyzji, jakie mogłem podjąć, ponieważ tata na nowo zaczął się uśmiechać, a z pomocą Pani Doroty, wrócił do swojego hobby.
Irena
Podjęcie decyzji o poproszenie o pomoc nie było łatwe. Przez tyle lat sama radziłam sobie z codziennymi obowiązkami, jednakże w życiu każdego przychodzi taka chwila, że nie ugotuje już sam obiadu, nie podleje kwiatów, a czasami zapomni o przyjęciu leków. Opiekunka, którą mi przydzielona, Pani Wiktoria była pogodną i pełną wigoru 30-latką, która wniosła do mojego życia dużo uśmiechu oraz pysznych zup. Skontaktowanie się z firmą Engel aus Polen było zdecydowanie decyzją, której nie żałuję.
Joasia